Get Adobe Flash player

 

Witamy na stronie internetowej

Wojskowego Koła Łowieckiego DANIEL we Wrocławiu

Darz Bór 

Wielkanoc

Szanowni Koledzy

Z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych życzymy wielu pogodnych i radosnych chwil w gronie rodzinnym, dużo zdrowia i pogody ducha. Samych wspaniałych i miłych chwil w kniei, wielu dzików na rozkładzie oraz samych zielonych punktów.

Z wyrazami szacunku

Zarząd Koła

 

Nowe rejony łowieckie

Na podstawie Uchwały nr LI/41836/14 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 26 czerwca 2014 roku  
w sprawie zmiany granic obwodu łowieckiego nr 224 uchwała Zarządu wprowadzono nowe sektory wykonywania polowania:

1. Expo

2. Stabłowice

3. Żerniki

4. Marszowice

Poniżej mapka nowych sektorów.

Jednocześnie przypomina się, że z Naszego obwodu wyłączone zostały tereny na wschód od AOW.
W zakładce "Galeria" dostępna jest Uchwała Sejmiku.

Promocja Łowiectwa dla najmłodszych

W dniu 19.02.2013 w ramach programu Promocji Łowiectwa kol. Marcin Szuty, myśliwy, członek naszego koła zorganizował w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu dla klas 1 i 3 zajęcia, które trwały godzinę  lekcyjną, w ramach której kol. Marcin Szuty przeprowadził zajęcia  pod tytułem "Zwierzęta leśne w mojej okolicy".

Na prezentacji przedstawiono zdjęcia najważniejszych gatunków zwierząt leśnych bytujących w naszych lasach i polach, podstawowe zwyczaje i głosy zwierząt oraz pokazano tropy zwierząt. Dodatkowo kolega myśliwy objaśnił rolę łowiectwa w świecie przyrody, przedstawił historię łowiectwa w Polsce oraz scharakteryzował kto to jest myśliwy i czym się zajmuje.

W ramach wykładu objaśniono także wybrane zagadnienia z dziedziny ochrony środowiska i zwierzyny. Podsumowując zajęcia, dzieciaki wzięły udział w quizie z gwary łowieckiej. Najlepsi uzyskali nagrody w postaci wpinek i naklejek PZŁ.

Czytaj więcej...